Klub Piłkarski Huragan Pobiedziska

Projekt, wykonanie i obsługa strony WWW

Wyzwanie

Tym razem nie chodziło tylko o zmianę szaty graficznej strony WWW. Naszym zadaniem było przede wszystkim zadbanie o całkiem nową jakość w sposobie zarządzania klubowym portalem. Zarządzanie treściami serwisu internetowego Huraganu, zbudowanego na jednym z siermiężnych CMS'ów Open Source, stało się tak czasochłonne i mało intuicyjne, że po zaledwie czterech latach jego funkcjonowania Zarząd Klubu poddał się i zdecydował na wprowadzenie koniecznych zmian.

Zakres prac

 • Koncepcja
 • Strona RWD www.huraganpobiedziska.pl
 • Projekt elementów CI
 • Więcej o projekcie

  Huragan Pobiedziska to klub o bardzo bogatej tradycji - jego początki sięgają aż 1937 roku. Jest nie tylko jednym z pierwszych klubów piłkarskich w Wielkopolsce, ale również jednym z pierwszych posiadających swoją profesjonalną stronę WWW. W Internecie zaistniał bowiem już w 2005 roku!

  W 2015 roku uruchomiony został nowy portal klubowy, zbudowany na jednym z siermiężnych CMS'ów Open Source. Niestety, jego obsługa okazała się nad wyraz czasochłonna. Dlatego zaledwie po czterech latach jego funkcjonowania, Zarząd Klubu zdecydował się na wprowadzenie koniecznych zmian.

  I tu na białym koniu wkraczamy my! :)

  No dobra, dobra, powiecie. A konkretnie?
  Konkretnie, to dzięki wdrożeniu naszego dedykowanego systemu zarządzania treścią, czas potrzebny na wprowadzenie statystyk z meczu skrócił się średnio o 40 minut!
  Statystyki zawodników drużyny seniorów aktualizują się same, na podstawie wprowadzonych relacji z meczów, co generuje kolejne kilkanaście godzin (!!!) oszczędności czasu pracy w skali miesiąca.
  Terminarze oraz wyniki drużyn młodzieżowych aktualizowane są automatycznie z portalem Łączy Nas Piłka. Co godzinę!
  Ponadto wprowadziliśmy mnóstwo innych udogodnień, chociażby przy wprowadzaniu danych kontaktowych czy sztabu szkoleniowego.

  Wszystko to sprawiło, że prowadzenie tak rozbudowanej strony, jaką jest www.huraganpobiedziska.pl, stało się łatwe, szybkie i intuicyjne.

  Ale to nie wszystko...

  Nie szata zdobi... ale jednak robi różnicę

  Nie można również zapomnieć o zupełnie nowej szacie graficznej, w którą ubrana została klubowa strona WWW. Z jednej strony swoją stylistyką mocno nawiązuje do swoich poprzedniczek. Z drugiej strony zastosowane rozwiązania technologiczne oraz sposób zaprojektowania poszczególnych elementów graficznych przenosi ją na jeszcze wyższy poziom.

  Nowy portal zyskał m.in.
  - stronę wejściową, której zadaniem jest szybsze skierowanie kibiców do interesujących ich treści;
  - dostosowanie serwisu w 100% do urządzeń mobilnych;
  - bardziej atrakcyjną prezentację zawodników wraz z bogatą wiedzą na ich temat, tj. rozbudowane statystyki meczowe, zdjęcie profilowe, wzrost, waga, poprzednie kluby, etc.;
  - moduł "Hurocznica" prezentujący każdego dnia historię Klubu w pigułce;
  - całkiem nowy sposób prezentacji sponsorów - teraz każda firma wspierająca Huraganistów ma dedykowaną sobie podstronę - "wizytówkę".

  Metryczka projektu

  Klient: MGKS Huragan Pobiedziska
  Data realizacji: 2019 - nadal trwa :)
  Zakres prac: koncepcja, projekt, wykonanie i opieka nad stroną WWW, RWD, projekt elementów CI

  Podoba Ci się ten projekt?

  Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub skontaktuj się z nami - może zaprojektujemy coś specjalnie dla Ciebie :)

  Udostępnij:
  Szukasz speców od reklamy? Skontaktuj się z nami!

  Zobacz inne nasze realizacje