Leśna Chatka

Kompleksowa obsługa marki

Wyzwanie

Pani Karina - właścicielka przedszkola - zgłosiła się do nas kilka miesięcy przed otwarciem Leśnej Chatki. Na spotkanie przy pysznej kawie przyniosła nazwę swojej placówki oraz sporą dawkę informacji o całym przedsięwzięciu. Naszym zadaniem było zajęcie się całą resztą - od zaprojektowania logo, akcydensów firmowych, przez reklamę zewnętrzną, aż po stronę internetową.

Zakres prac

 • Kompleksowa obsługa marki
 • Pojekt logo
 • Key visual, identyfikacja wizualna
 • Projekty graficzne
 • Reklama zewnętrzna
 • Gadżety reklamowe
 • Obsługa poligraficzna
 • Copywriting
 • Druk
 • Strona WWW www.leśnachatka.pl
 • Mobilna wersja strony WWW
 • Więcej o projekcie

  Właścicielka Leśnej Chatki znalazła nas, przeglądając oferty innych przedszkoli. W ten sposób trafiła na stronę jednego z naszych Klientów, która tak ją urzekła, że z miejsca podjęła decyzję o wyborze naszego studia do realizacji jej materiałów reklamowych.

  W pierwszej kolejności opracowaliśmy koncepcję komunikacji marki. Miało być przede wszystkim bajkowo, dziecięco i kolorowo. Tym razem żadnych minimalistycznych piktogramów. Wszystko, począwszy od logo, przez dyplomy, wizytówki, ulotki i stronę WWW, miało być bogato ilustrowane i kolorowe.

  Logo

  Wykonaliśmy kilkanaście szkiców logo. Każdy był bajkowy i wyróżniał się indywidualnym charakterem. Wszystkie podobały się Klientce. Wybór był ciężki :) Naszym faworytem był zadziorny jelonek z łobuzerską miną i kopytkami luzacko założonymi na drewnianym drogowskazie. Jednak ostatecznie Klientka zdecydowała się na pełną wdzięku, delikatną sarenkę, która od tej chwili miała reprezentować przedszkole w Mrowinie.

  Projekty graficzne

  Kolejnym etapem prac było przygotowanie najważniejszych materiałów poligraficznych. Zaprojektowaliśmy m.in. wzory dyplomów, kartek urodzinowych, wizytówek, identyfikatorów, billboardów, kamizelek odblaskowych, ulotek i ogłoszeń do prasy.

  Strona WWW

  Już po pierwszym spotkaniu z naszą Klientką wiedzieliśmy, że strona musi diametralnie różnić się od stron innych przedszkoli. Dlatego bez chwili wahania sięgneliśmy po szkicownik i zaczęliśmy tworzyć bajkowy świat z leśną chatką i przyjaznymi zwierzątkami. Dzięki temu Klientka otrzymała od nas niepowtarzalną szatę graficzną, do której postanowiliśmy dodać jeszcze nieco życia. Zainspirowani dziecięcymi książeczkami z ruchomymi elementami, postanowiliśmy przenieść pomysł do internetu. Do każdego działu przyporządkowany został jeden animowany element layout'u. Początkowo wszystkie efekty animacji wykonaliśmy w technologii Flash. Jednak po kilku latach, z powodów technicznych, konieczne stało się przetransformowanie strony do HTML5 + CSS3.

  Bodźcem do kolejnych zmian stał się wzrost popularności urządzeń mobilnych w ostatnich latach. Rozważaliśmy przygotowanie całkiem nowej wersji strony responsywnej, jednak wówczas zatraciłaby ona swój unikalny charakter. Dlatego zdecydowaliśmy, wspólnie z Klientką, o wprowadzeniu uproszczonej wersji strony mobilnej. Rozwiązanie to sprawdza się w 100% - prezentowane informacje zoptymalizowane zostały na potrzeby smartphonów, a odchudzona szata graficzna pobiera się błyskawicznie nawet przy słabym zasięgu.

  Metryczka projektu

  Klient: Prywatne Przedszkole i Żłobek "Leśna Chatka" w Mrowinie
  Data realizacji: 2011 - nadal trwa :)
  Zakres prac: kompleksowa obsługa marki, pojekt logo, key visual, identyfikacja wizualna, projekty graficzne, reklama zewnętrzna, gadżety reklamowe, obsługa poligraficzna, copywriting, druk, strona WWW, mobilna wersja strony WWW

  Podoba Ci się ten projekt?

  Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub skontaktuj się z nami - może zaprojektujemy coś specjalnie dla Ciebie :)

  Udostępnij:
  Szukasz speców od reklamy? Skontaktuj się z nami!

  Zobacz nasze pozostałe realizacje