Operator Leasingowy

Kreacja nowej marki, kompleksowa obsługa

Wyzwanie

Stworzyć markę odważną, nieszablonową i wyróżniającą się na rynku firm z branży leasingowej, ale jednocześnie budzącą zaufanie i nawiązującą do tradycji. Zadanie niełatwe, więc od razu je pokochaliśmy :)

Zakres prac

 • Kompleksowa obsługa marki
 • Kreacja nazwy, claim
 • Projekt logo
 • Strategia komunikacji
 • Key Visual, identyfikacja wizualna
 • Brand Hero
 • Storytelling
 • Projekty poligraficzne, druk
 • Copywriting
 • Strona WWW www.operatorleasingowy.pl
 • Więcej o projekcie

  Legenda głosi, że Leasingus Optimus żył w starożytnym Rzymie ok. II wieku p.n.e. Był średnio zamożnym kupcem, który trudnił się sprzedażą używanych rydwanów. Jednak, kiedy w latach 20 p.n.e. w Republice Rzymskiej nastał kryzys i sprzedaż pojazdów zaczęła spadać, Leasingus Optimus wpadł na nowatorski pomysł.
  Jako, że coraz mniej osób stać było na zakup wymarzonego środka transportu, rozpoczął ich dzierżawę z możliwością wykupu użytkowanego pojazdu. Ta forma przypadła do gustu Rzymianom, którzy masowo zaczęli korzystać z nowej, opłacalnej usługi.
  Minęły setki lat, nim na początku lat 50-tych XX-go wieku współcześni przedsiębiorcy ponownie odkryli możliwość rozwoju dzięki zaletom tej formy inwestowania. Na cześć starożytnego przedsiębiorcy nazwano ją leasingiem a Leasingusa Optimusa po dziś dzień uważa się za patrona wszystkich leasingobiorców.

  Właśnie poznaliście historię Leasingusa Optimusa - patrona leasingobiorców. Ta mityczna postać narodziła się... nie, nie w starożytnej Grecji, lecz przy kawie, w naszej kuchni :)

  Jak do tego doszło?

  Zgodnie z prośbą Klienta myśleliśmy nad szlachetnym, klasycznym znakiem firmowym. Poszukiwaliśmy greckich bogów będących patronami pieniędzy, zarobków, przedsiębiorców. Jedyne, co znaleźliśmy, to bóg urodzaju - Dionizos, który jednak bardziej kojarzony jest z winem (jego rzymski imię to Bachus), niż z urodzajem plonów.

  Dlatego wpadliśmy na pomysł, aby stworzyć nowego bożka - dla Klienta wszystko ;) Tak narodził się Leasingus Optimus - starożytny, grecki bóg - patron wszystkich leasingobiorców ;)

  Kompleksowa obsługa

  Na bazie tego pomysłu stworzona została cała strategia komunikacji marki. Wykreowanie brand hero dało olbrzymie możliwości promocji firmy, jak choćby świętowanie dnia patrona leasingobioców.

  Zaprojektowaliśmu identyfikację wizualną szlachetną i oszczędną w formie zarazem. W logo znalazł się stylizowany na rycinę portret Leasingusa Optimusa nawiązujący do tradycji, wpisany w tarczę - symbol ochrony i bezpieczeństwa. Stworzona przez nas strona WWW również charakteryzuje się elegancją oraz przejrzystością połączoną z tradycją.

  Metryczka projektu

  Klient: Operator Leasingowy
  Data realizacji: 2014
  Zakres prac: kompleksowa obsługa marki, kreacja nazwy, claim, projekt logo, strategia komunikacji, Key Visual, identyfikacja wizualna, Brand Hero, storytelling, projekty poligraficzne, druk, copywriting, strona WWW

  Kto za tym stoi?

  Janusz Siwek - art director
  Agnieszka Siwek - IT director
  Taida Salaber - graphic designer

  Podoba Ci się ten projekt?

  Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub skontaktuj się z nami - może zaprojektujemy coś specjalnie dla Ciebie :)

  Udostępnij:
  Szukasz speców od reklamy? Skontaktuj się z nami!

  Zobacz inne nasze realizacje